Przejdź do treści

„Daj się dotknąć Jezusowi”- Skrzatusz 2017

  • przez

16.09.2017 jak co roku, młodzież ze szkoły, w której uczy s. Anna i Jola uczestniczyła w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Skrzatuszu. Uroczystości rozpoczęły się od wniesienia Cudownej Piety Matki Bożej. Bp Edward Dajczak rozpoczął największe doroczne spotkanie młodzieży w diecezji słowami: „Mam nadzieję, że we wszystkim, co będzie się tutaj działo, Pan Bóg będzie nas dotykał.” Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem: „Daj się dotknąć Jezusowi”. Na początek organizatorzy zaproponowali młodym koncert chrześcijańskiej grupy hiphopowej „Full Power Spirit”. Zwracając się do obecnych w namiocie obok skrzatuskiego sanktuarium bp Edward Dajczak powiedział: „Czeka nas kilka godzin spotkania. To w sumie niewiele, ale Pan Bóg jest w stanie w tym czasie zrobić wszystko.”

Uczestników diecezjalnego czuwania czekało jeszcze spotkanie z o. Antonello Cadeddu, adoracja Najświętszego Sakramentu z prowadzoną modlitwą oraz uroczysta Eucharystia. Natomiast w trakcie spotkania na polu obok namiotu trwała spowiedź.

Dobra pogoda, miła atmosfera oraz radość towarzyszyła wszystkim zebranym pielgrzymom. Biskup E. Dajczak w swoich przemówieniach przypominał o Orędziu Fatimskim oraz zawierzeniu się Maryi i modlitwie różańcowej. Każdy z uczestników otrzymał dziesiątkę różańca do codziennej modlitwy. Obchody zakończyły się uroczystą Eucharystią.

s. Anna

Podziel się z innymi i udostępnij ten wpis w swoich mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz