Przejdź do treści

Pokochać Pismo Święte

  • przez

Niby to tylko Jesienny Weekend Październikowy, ale aż tyle się działo….

Od 12 do 14 Października trwały Dni Skupienia u Sióstr Sercanek, pod hasłem „Pokochać Słowo Boże”.

Myślę, że był to przede wszystkim czas odkrycia na nowo Pisma Świętego, rozkochania się w jego lekturze i poznania nowych metod czytania, szczególnie skrutacji, która była dla mnie nowa, a bardzo mi się spodobała. Był to też czas odkrywania, co Bóg do mnie mówi przez swoje słowo. Z celebracji Słowa najbardziej zapadło mi w pamięć, że z Bogiem można rozmawiać jak z przyjacielem i że warto mu zaufać. Był to też czas „wejścia do namiotu” – oderwania się trochę od codzienność, przemyślenia swojego życia i przypomnienia sobie, że przede wszystkim jesteśmy powołani do świętości, co może nam umknąć w natłoku codziennych zajęć. Jestem bardzo wdzięczna za ten czas. A.F.

Spotkanie zaczęłyśmy od Adoracji Krzyża Świętego w kościele, który był debiutem w Skórzeckiej Parafii. Fascynacja, jaką wzbudziło uwielbienie, było niesamowite. Trzydniowe spotkanie miało na celu, zbliżyć się do Słowa Bożego. Dzięki Konferencji Księdza Przemysława Świderskiego – właśnie tego dokonałyśmy. Uczestniczyłyśmy w różnorodnych zajęciach, takich jak warsztaty biblijne z S. Asią, Skrutacja, warsztaty z wykonywania różańców z S. Karoliną i tańce z S. Irenką. Każdy dzień był dla nas kolejnym, nowym wyzwaniem, codzień odkrywałyśmy coś nowego. W sobotni wieczór na Celebracji Słowa Bożego, każda z nas dzieliła się swoimi, własnymi odczuciami jakie przyniosły nam wybrane fragmenty Pisma Świętego. A w niedziele przyszedł czas na pożegnania. Zakończyłyśmy Dni Skupienia Mszą Świętą w kaplicy i krótkim podsumowaniem. Każda z nas z pewnością, przez to spotkanie, zbliżyła się do Boga przez Jego Święte Słowa, albo coś nią poruszyło…„ Lecz Ci, Co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą” (Iz 40, 31)

Dziękujemy, Ci Panie…

za to, że dałeś nam możliwość poznania tylu wspaniałych ludzi i spędzenia czasu w tak wspaniały sposób, blisko Ciebie.  Marta

A oto relacja ze spotkania 🙂

Podziel się z innymi i udostępnij ten wpis w swoich mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz