Rekolekcje wędrowne ….

„Córka Boga Ojca”- to temat, który rozważaliśmy podczas naszych górskich wędrówek.

Wpatrywaliśmy się w św. Franciszka, który gdy odkrył, że jest kochany przez Boga zapragnął oddać Bogu swoje życie i poszedł za Jego głosem.

W naszym życiu jest podobnie. Zobaczenie i przyjęcie miłości Boga Ojca daje możliwość odpowiedzi miłością na to obdarowanie. A piękno świata bardzo mocno ukazuje słowo Ojca- KOCHAM. Zobaczcie sami 🙂

Rekolekcje w drodze :)

   W tym roku wędrowałyśmy również z grupą Białą 10b  przeżywając wraz z pielgrzymami piękny temat „Matka Życia”. Był to piękny i owocny czas posługi.  Zobaczcie sami 🙂

„Pokora – wartość czy przeżytek?”- SMS

Już po raz kolejny w Skórcu (w dniach 22.03.-24.03.2019 r.) odbywało się Spotkanie Młodzieży Sercańskiej czyli tzw. SMS. Wzięło w nim udział 12 dziewcząt ze Skórca, z Siedlec i okolic, a nawet z Białej Podlaskiej.

W piątkowy wieczór wspólnie przeżywałyśmy Drogę Krzyżową i adorację Krzyża. W sobotę prowadzeni przez ks. Przemysława Świderskiego i s. Irenę zgłębiałyśmy temat: „Pokora- wartość czy przeżytek?” W konferencji spojrzałyśmy na pokorę (i jej zaprzeczenie, czyli pychę) w naszym życiu, natomiast podczas Celebracji Słowa przyglądałyśmy się pokorze różnych postaci biblijnych. Wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu była dla nas okazją do trwania przy Panu twarzą w twarz i doświadczenia Jego bezinteresownej miłości. Chętni mieli również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty lub z rozmowy. Czas niedzielnego podsumowania i dzielenia się refleksjami pokazał, że był to czas bardzo bogaty i owocny. Uczestniczki podkreślały również wartość wspólnoty i wzajemnej współpracy, która była dla nich okazją do bliższego poznania się i otwarcia na siebie nawzajem. Czekamy na wasze propozycje dotyczące kolejnych tematów, jakie chętnie podejmiemy dla was w kolejnych SMS.

Już teraz na nie ZAPRASZAMY!
s. Joanna CSM

REKOLEKCJE W MILCZENIU

W dniach od 30 VI do 3 VII odbyły się rekolekcje w milczeniu dla dziewcząt rozeznających swoją drogę życiową. Dziewczęta przyglądając się Maryi i Jej dyspozycyjności wobec Boga mogły skonfrontować się ze swoim życiem i ich otwartością na działanie Boga w życiu każdej z nich. Chwała Panu za ten czas!!!