Przejdź do treści

Zmysły w życiu duchowym :)

W spotkaniu brało udział 19 osób ze Skórca, Białej Podlaskiej, Siedlec i okolic.

Tym razem odkrywaliśmy świat naszych zmysłów. W konferencji ks. Grzegorz Reiss (marianin) wyjaśnił nam, iż każdy zmysł zewnętrzny (wzrok, smak, słuch, węch i dotyk) ma swój odpowiednik w życiu duchowym. Czytając Słowo Boże, uczestnicząc w liturgii, przyjmując sakramenty święte poznajemy Boga używając wewnętrznego słuchu i wzroku – Duch Święty objawia nam prawdę o Bogu, o świecie, o nas samych. A w Komunii świętej Jezus jest w sposób namacalny obecny i żyjący w nas.

Na adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z Maryją i Magdaleną z Ewangelii św. Jana mogliśmy duchowym smakiem i dotykiem spotkać się ze Zmartwychwstałym Panem oraz  doświadczyć Jego miłości i głębokiego pokoju.

W ramach warsztatów przyglądaliśmy się korzyściom i zagrożeniom, jakie mogą wynikać z ludzkich zmysłów. A w sobotni wieczór próbowaliśmy naszych sił rozpoznając przyprawy po smaku i zapachu (oczywiście z zawiązanymi oczami). Po obejrzeniu filmu „Imagine”, jeszcze bardziej doceniliśmy dary wzroku i słuchu jakimi zostaliśmy obdarzeni przez Stwórcę.

Zachęcamy i Ciebie do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach! Śledź nas na Fb!

Oto kilka fotek ze spotkania.

Podziel się z innymi i udostępnij ten wpis w swoich mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz